Sme 5ti. 2 rodičia (vďaka pánu Bohu otec a mama a nie tak moderne rodič 1 a rodič 2 - no to už čo je za modernosť? ) a 3 nádherné detičky. Píše sa rok 2016 a Lívinka má 6 rokov, Marek 3 a Karolínka 1.
Aktivity pre 18 mesačné dieťatko
2 deti doma, jedno na antibiotikách a to druhé, mladšie, tiež niečo "chytilo". Teplotovalo jeden deň a potom ok. Zrejme nejaká viróza nakoľko sa jej vysypali nožičky. Vymýšľať čo budeme robiť nieje jednoduché a tiež ich máločo baví. Našla som doma krabicu - z hračiek, ktoré nám prišli poštou, pripravené pod stromček :-), edukačné. Pinterest bol super pomocník, aktivita vymyslená.
- krabicu kartónovú, ideálne väčšieho rozmeru
- nožík alebo nožničky
- guličky rôznych veľkostí
Do krabice som vyrezala podľa veľkosti loptičiek dierky, Karolínka hádzala guličky, potom ich hľadala v krabici. Spodok krabice som prilepila, aby guličky nevypadávali.
Hráme sa na pani učiteľku
Lívinka začala chodiť do školy. Je prváčka. Do detskej izby sme kúpili magnetickú tabuľu. Mali sme šťastie a dokonca sme vystihli akciu v ševte. Má nám slúžiť na magnetkovanie obrázkov ako nástenka, dokonca ako výučbová pomôcka v počítaní príkladov a písaní. Rozmýšlala som aj nad korkovou tabuľou, ale zdala sa mi nebezpečná pri malých deťoch (používa špendlíky na uchytenie).
Takto to u nás vyzerá:
Na tabuli sa nachádzajú obrázky čo kreslila a vymaľovala Lívinka a Marek. Lívia je na pravej strane, Marek na ľavej.
Lívinka si rozložila bábiky na posteľ, ku každej dala zalaminovanú kartičku (tie som vyrobila pre Mareka, má oneskorený vývin reči, tak sme sa vzdelávali aj takto).
K tejto hre sa pripojil Marek. Marek si pripol kartičku a odpovedal. Povedal čo je na kartičke a skúšali sme farby. Má 3,5 roka a ešte sa nám treba zdokonaľovať....
A tu máme hlavonožca. Marek kreslil hlavu, oči, nos, ústa, nohy a ruky. Mal teplotu, ale zvládol to na jednotku.
Chytila bábiku, pripla na nástenku obrázok a vypytovala sa, odpovedala...presne ako v škole. (Ďakujem Kristínka, môžeš si sadnúť :-) )
Marekove kresby 3,5 roka
Tú prvú nakreslil náhodou, nazvali sme ho šarkanom, kedže je jeseň a má také črty :-). Ten obrázok pod šarkanom doniesol zo škôlky.
Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára